111
آمار بازدید
 کل بازدید : 148420 | بازدیدکنندگان آنلاین : 2 
شنبه ٠٦ آذر ١٤٠٠
اخبار > آزمایشگاه مرکز درمانی نظام مافی، انواع خدمات تخصصی و فوق تخصصی را با تعرفه دولتی ارائه می‌دهد
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

آزمایشگاه مرکز درمانی نظام مافی، انواع خدمات تخصصی و فوق تخصصی را با تعرفه دولتی ارائه می‌دهد

  مسئول آزمایشگاه مرکز پزشکی و توانبخشی نظام مافی گفت: آزمایشگاه این مرکز، انواع خدمات تشخیصی تخصصی و فوق تخصصی را با تعرفه دولتی ارائه می‌دهد.

   دکتر مهرداد قاسمیان در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: بخش آزمایشگاه این مرکز شامل واحدهای پذیرش و نمونه‌گیری، بخش‌های خون شناسی، بیوشیمی، هورمون شناسی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی ادرار و انگل‌شناسی است. و خدمات تشخیصی انواع سرطان‌ها، بیماری‌هایی غدد، بیماریهای عفونی و هماتولوژی یا خون شناسی را برای بیماران اعم از مراجعان سرپایی و توان‌خواهان (جسمی و ذهنی) ارائه می‌دهد.

    وی اظهار داشت: آزمایشگاه مرکز با توجه به دارا بودن تجهیزات و متدهای روز دنیا در بخش های هماتولوژی (انجام تست ها به روش فلوسیتومتری)، بیوشیمی (اتوآنالایزر هیتاچی 717 و LPLC)، هورمون شناسی و ایمونولوژی (روش های CLIA ، ELFA ، IFA، Elisa )، بیوشیمی ادرار و انگل شناسی و همچنین میکروبشناسی، امکان تشخیص دقیق تر و سریعتر بسیاری از بیماری ها برای مراجعان را فراهم کرده است.

   دکتر قاسمیان افزود: آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز درمانی نظام مافی، تنها آزمایشگاه دولتی در این منطقه (منطقه پنج شهرداری تهران) است که بسیاری از خدمات تشخیصی روتین و تخصصی با کیفیت بالا و با تعرفه دولتی ارائه می دهد.

    وی، به تفاوت تعرفه دولتی با سایر تعرفه‌ها اشاره کرد و افزود: تعرفه دولتی در بین سایر تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت از جمله تعرفه‌های بخش خصوصی، بخش خیریه، بخش عمومی و غیر دولتی، پایین‌ترین قیمت‌ها را دارد و « این آزمایشگاه مفتخر است که برغم وجود مشکلاتی مانند افزایش چندین برابری هزینه‌های مربوط به تامین کیت‌های آزمایشگاهی، دستگاه‌ها، و افزایش هزینه‌های مواد مصرفی و... که ارتباط مستقیمی با نوسانات بازار ارز دارند، توانسته که با تعرفه بسیار پایین دولتی، خدمات آزمایشگاهی را به تمام بیماران و به ویژه بیماران دارای مشکلات جسمی و ذهنی که تقریبا از نظر اقتصادی جزو اقشار کم درآمد هستند، ارائه دهد ».

   این متخصص علوم آزمایشگاهی در ادامه، با اشاره به دشواری کار در دوران شیوع کرونا، گفت: از زمان شروع پاندمی کرونا، همگام با سایر اعضای کادر درمان سعی کردیم در کمک به تشخیص این بیماری در سطح اولیه و انجام آزمایشات مربوطه با سرعت و دقت بالا عمل کنیم و آمارهای موجود سال‌های 1399و1400 مربوط به انجام تست‌های اولیه کووید، تشخیص و غربالگری نشان دهنده تعداد زیاد تست‌های انجام شده در این آزمایشگاه و تلاش همکاران در این زمینه است.

   وی افزود: همچنین با توجه به پاندمی کرونا و شرایط بعضی از بیماران که توان مراجعه حضوری ندارند، این قابلیت و همکاری در آزمایشگاه مرکز درمانی نظام مافی وجود دارد که همکاران آزمایشگاه به منزل بیماران مراجعه کنند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نمونه‌گیری از بیماران را در منزل انجام دهند.

   قاسمیان به مجازی شدن اغلب فعالیت‌ها در اثر شیوع کرونا، اشاره کرد و ادامه داد: برای کاستن از حجم مراجعه حضوری بیماران، می‌توان از سیستم پاسخ‌دهی الکترونیکی تست‌ها نیز استفاده کرد که این قابلیت در نرم‌افزار مورد استفاده مرکز پیش‌بینی شده و بزودی با فعال کردن و راه اندازی آن، می توانیم حجم مراجعات حضوری را کاهش دهیم.

   گفتنی است؛ کلینیک پزشکی – توانبخشی " نظام مافی "، از جمله مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در منطقه غرب تهران و جنب مسجد نظام مافی واقع شده است.

   این مرکز درمانی با بهره گیری از توان تخصصی و حرفه ای اعضای هیات علمی و متخصصان این دانشگاه، علاوه بر ارائه خدمات تخصصی توانبخشی همچون حوزه های مغز و اعصاب، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، گفتاردرمانی، بینایی سنجی، شنوائی سنجی، روانشناسی و مشاوره، به ارائه خدمات تخصصی در حوزه های پزشکی مانند قلب و عروق، داخلی، زنان و زایمان، اورولوژی، نورولوژی، دندانپزشکی، روانپزشکی و پزشکی عمومی می پردازد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: شاهی - نعیمی پور

 


١٢:٤٨ - جمعه ٢١ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٤خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences