111
آمار بازدید
 کل بازدید : 70887 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
منو اصلی
اخبار > مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشور عمان از بیمارستان توانبخشی رفیده دیدن کرد
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشور عمان از بیمارستان توانبخشی رفیده دیدن کرد

دکتر "ماجد الامقبالی" مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشور عمان با همراهی " نجاتیان " مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشورمان ، معاون امور بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، مادر پرستاری ایران و مدیران گروه و بخش پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، از امکانات پیشرفته و منحصربفرد بیمارستان توانبخشی رفیده دیدن کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی بیمارستان رفیده، در ابتدای این برنامه ، دکتر " شمشادی" معاون آموزشی بیمارستان توانبخشی رفیده طی سخنانی در سالن سخن بیمارستان رفیده ، با خوش آمدگویی و ضمن تاکید بر اهمیت " توانبخشی " در روند درمان و بازگشت بیماران به زندگی عادی ،  از برقراری روابط بخش های توانبخشی و سلامت دو کشور ایران و عمان، ابراز خشنودی کرد.

    دکتر "محسنی پندپی " معاون امور بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به معرفی رشته های آموزشی برای دانشجویان خارجی در بخش بین الملل دانشگاه پرداخت و  انسجام و ارتباط بیشتر دو وزراتخانه بهداشت ایران و عمان را آرزو کرد.  

     دکتر "دالوندی" عضو هیات علمی و مدیر گروه آموزشی پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در خصوص استراتژی و اهداف گروه پرستاری در حوزه توانبخشی ، سخنانی ایراد کرد.

    سپس ، دکتر "ارسلانی" عضو هیأت علمی و رئیس اداره پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در خصوص چارت سازمانی و برنامه های مدیریت پرستاری این دانشگاه توضیحاتی ارائه داد.     

    در ادامه این برنامه ، دکتر "مداح " مادر پرستاری ایران نیز توضیحاتی در مورد پیشینه پرستاری توانبخشی  در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و همچنین بیمارستان روانپزشکی رازی  و آغاز فعالیت پرستاری در بیمارستان توانبخشی رفیده سخن گفت.

    سپس ، مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشور عمان با همراهی مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت ایران ، مسئولان دانشگاه و بیمارستان توانبخشی رفیده ، از بخش های مختلف بیمارستان از جمله بخش اطفال و کلینیک های توانبخشی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی و گفتاردرمانی دیدن کرد.

    " وحید دلشاد " کارشناس ارشد پرستاری و مترون بیمارستان توانبخشی رفیده در حین بازدید، توضیحات کاملی در مورد بخش های مختلف بیمارستان ، امکانات تخصصی و ویژه توانبخشی، نحوه پذیرش بیماران ، نحوه ارزیابی اولیه پرستاری ، home care   به عنوان روشی پیشرفته در ارائه خدمات پزشکی - توانبخشی و اقدامات دفتر پرستاری در این خصوص ، برنامه های پژوهشی حوزه پرستاری، time work   و ارتباطاتی که بین گروه های مختلف در روند بهبودی بیمار وجود دارد و wating list   که به جهت وجود خدمات منحصربفرد و ارزشمند این بیمارستان تخصصی درست شده است ، ارائه نمود.

      دکتر " کهلایی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و رئیس بخش فیزیوتراپی بیمارستان توانبخشی رفیده  نیز در حین بازدید مقام عمانی از بخش فیزیوتراپی ، توضیحات جامع و کاملی در مورد بخش فیزیوتراپی بیمارستان رفیده  ارائه داد.

     دکتر "ماجد الامقبالی"  پس از این بازدید، با ابراز خشنودی از اینکه حوزه توانبخشی در ایران بسیار پیشرفت کرده و بیمارستان توانبخشی رفیده نمونه بسیار خوبی از این پیشرفت می باشد ، گفت : بیشتر بیماران سکته مغزی در کشور عمان ، برای معالجه به کشور انگلیس و هند اعزام می شوند و بیمارستان توانبخشی رفیده این ظرفیت را دارد که بیماران کشور عمان را نیز پذیرش کند.

    وی همچنین ابراز تمایل کرد که بازدیدهای بیشتری از بیمارستان توانبخشی رفیده داشته باشد.

     در پایان این برنامه ، ضمن اعطای عضویت افتخاری هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به  مدیر کل پرستاری وزارت بهداشت کشور عمان از سوی دکتر "خرم خورشید " ریاست این دانشگاه ، تندیس  دانشگاه  علوم بهزیستی و توانبخشی نیز به رسم یادبود ، به دکتر " الامقبالی " اهداء شد.

 


١٠:١٠ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٦١٩    /    تعداد نمایش : ٥١٤خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences