111
آمار بازدید
 کل بازدید : 119611 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
سه شنبه ٠٦ آبان ١٣٩٩
اخبار > اقدامات معاونت درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از زمان شیوع کروناویروس
 


  چاپ        ارسال به دوست

اقدامات معاونت درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از زمان شیوع کروناویروس

 دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ایام گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور، اقداماتی در جهت حفظ سلامت کارکنان دانشگاه، کادر درمانی مراکز تابعه و اعضای خانواده های آنان انجام داده است.

    دکتر« بیژن خراسانی » معاون درمان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این خصوص گفت که دانشگاه با توجه به فعالیت خود در سه حیطه سلامت ( توانبخشی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی )، و براساس وظیفه ، کمپین های « مهر» و « نذر تخصص » را در جهت حفظ سلامت جسمی و روانی کارکنان دانشگاه، کادر درمانی مراکز تابعه و اعضای خانواده های آنان که در قرنطینه خانگی بسر می بردند، تشکیل داد.

   وی با اشاره به تشکیل کمپین مهر در بزرگترین بیمارستان روانپزشکی کشور که با 1300 تخت، تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فعالیت می کند، افزود: حدود نیمی از تخت های این بیمارستان، به بیماران مزمن روانی اختصاص دارد که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ترددهای افراد در این بیمارستان به حداقل رسید و ملاقات های بیماران ممنوع شد تا تردد داخل بیمارستان فقط مختص کارکنان، کادردرمانی و بیماران باشد.

   دکتر خراسانی اظهارداشت: یک بخش (بوعلی) با 40 تا 50 تخت به تمامی تجهیزات لازم پزشکی مجهز شد تا در صورت ابتلای کارکنان، بیماران و یا کادردرمانی به کرونا، در این بخش بستری و درمان شوند، ضمن آنکه دو بخش دیگر (پست کرونا) را برای انجام تست ها و مراقبت های لازم از افراد مشکوک به کرونا در نظر گرفتیم که با موافقت هیات رئیسه دانشگاه، تمامی هزینه های خدمات ، تست های تشخیصی و همچنین داروهای اعضای خانواده بزرگ دانشگاه و مرکز روانپزشکی رازی بصورت رایگان در اختیار آنان گذاشته شد.

   به گفته معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی، واحدی برای حمایت و پیگیری وضعیت سلامتی  پرسنلی که درمان شده اند و یا در قرنطینه خانگی بستری بودند، اختصاص یافت، ضمن آنکه واحدهایی مانند حوزه فیزیوتراپی که می توانند در رفع مشکلات تنفسی و یا در روند درمان بیماران موثر باشند، فعال شدند.

   دکتر خراسانی همچنین به راه اندازی کمپین نذر تخصص اشاره کرد و گفت: متخصصان رشته های مختلف از طریق این کمپین، خدمات لازم را به اعضای خانواده دانشگاه، مراکز تابعه و کادر درمانی ارائه دادند.

فیلم سخنرانی دکتر خراسانی


١٧:٥٦ - دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ١٦٧٢٦    /    تعداد نمایش : ٩٢خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences