111
آمار بازدید
 کل بازدید : 59136 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 
چهارشنبه ٠٤ مهر ١٣٩٧
منو اصلی
اخبار > افتتاح بخش مهر 1 و 2 بیمارستان روانپزشکی رازی توسط اعضاء مجمع خیرین سلامت کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح بخش مهر 1 و 2 بیمارستان روانپزشکی رازی توسط اعضاء مجمع خیرین سلامت کشور

 

با همت خیرین سالن های مهر اول و مهر دوم نگهداری بیماران روانی بیمارستان روانپزشکی رازی بازسازی و تجهیز شد و امروز با حضور مهندس حبیب الله بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور و دکتر ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از خیرین و مسئولان این مرکز درمانی بهره برداری آن رسما آغاز شد.

 همزمان با جشن های نیمه شعبان در سراسر کشور، جمع کثیری از خیرین و نیکوکاران والامقام مجمع خیرین سلامت کشور در گردهمایی بزرگی که برای افتتاح بخش مهر 1 و 2  در بیمارستان روانپزشکی رازی تشکیل شده بود شرکت کردند.

دکتر حمیدرضا خرم خورشید رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: بیمارستان روانپزشکی رازی از قدمت زیادی برخوردار است و سه سال آینده می توان صدمین سال تاسیس این بیمارستان را جشن گرفت.

وی افزود: بیمارستان روانپزشکی رازی دارای یکهزار و ۴۰۰ تخت مصوب و یکهزار و ۱۰۰ تخت فعال است که ضریب اشغال ۷۶ درصد را دارد.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: نیمی از بیماران این بیمارستان -حدود ۶۰۰ بیمار- را بیماران مزمن روانی تشکیل می دهند که برخی از آنان سابقه بستری بیش از ۴۰ سال در بیمارستان را دارند.

وی افزود: این مشکلات باعث شده که جوامع پیشرفته نگاه خاصی به این بیماران داشته باشند و در ایران نیز هرچند دولت سعی در ارائه خدمات پزشکی و درمانی به این بیماران دارد اما واقعا نمی تواند تامین کننده تمامی نیازهای آنان باشد.

مهندس بوربور، رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور، ضمن بیان خاطره ای از چگونگی آشنایی اش با هاشم سلیمی آشتیانی در حدود ۲۰ سال پیش، از مجموعه اقدامات خیری این عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در حوزه های مختلف تقدیر و تشکر کرد و گفت: حاج هاشم سلیمی علاوه بر این که بیش از ۲۵ مجتمع بزرگ آموزشی در نقاط مختلف تهران و برخی استانها با همت خود و دوستان خیرش احداث کرده و نقش موثری که در تجهیز و راه اندازی و به بهره رساندن بسیاری از پروژه های بیمارستانی داشته است، یک ویژگی ممتاز دارد و آن خیرسازی ایشان است. من شهادت می دهم که بسیاری از دوستان خیری که هم اکنون در همین اجتماع بزرگ حضور دارند با دعوت ایشان اولین کار خیر خود را شروع کرده و الان هم برای بهره برداری از یکی از آنها اینجا جمع شده اند.

سخنران بعدی مراسم دکتر ایازی بود. دکتر ایازی با اشاره به این که در دولت یازدهم به موضوع سلامت روان اهمیت بیشتری داده شد، افزود: در این دوره توانستیم هزار تخت روانپزشکی را راه اندازی کنیم و طی چند ماه آینده نیز ۲۵۰ تخت دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر سید محمد هادی ایازی با تاکید بر این که باید زمینه های لازم برای مشارکت مردم در حوزه سلامت فراهم شود، گفت: تسهیل کار خیرین و انجمن ها و سازمان های مردم نهاد باید اولویت اول ما باشد و افزود: در حال حاضر ۶۲۰ سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت وجود دارند که بخش عمده ای از فعالیت آنها در حوزه فرهنگ سازی و پیشگیری است.

هاشم سلیمی آشتیانی گفت: فاز دوم کار ما در چند ماه آینده به ثمر می نشیند. در آن بخش نیز به همین میزان بازسازی و تجهیز انجام می شود. وی با تقدیر و تشکر از خیرینی که زمینه انجام امور خیر این چنینی را برایش فراهم می کنند گزارشی از مجموعه اقدامات مجمع خیرین کشور و جامعه خیرین حامی معلولان کشور ارائه کرد.
آخرین سخنران این مراسم، محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی و یار دیرین خیرین بود او نیز از خاطرات خوبش با خیرین خاطراتی را نقل کرد و از نقش مهم و موثر خیرین درحوزه ای مختلف کار خیر تقدیر و تشکر کرد.

آخرین بخش مراسم امروز صرف نهار به میزبانی یکی از خیرین بود که رستورانی در سطح شهر دارد . پس از صرف نهار حاضران بخش های اول و دوم سالن مهر را افتتاح کردند.

 

 


١١:٠٤ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٢خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences