111
آمار بازدید
 کل بازدید : 15978 | بازدیدکنندگان آنلاين : 22 
دوشنبه ٠٩ اسفند ١٣٩٥
منو اصلی
اخبار > مقدمات همکاری مرکز درمانی و توانبخشی نظام مافی با شهرداری منطقه 5 تهران فراهم شد


  چاپ        ارسال به دوست

مقدمات همکاری مرکز درمانی و توانبخشی نظام مافی با شهرداری منطقه 5 تهران فراهم شد

 

مقدمات همکاری مرکز درمانی - توانبخشی نظام مافی وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، امروز (چهارشنبه) با حضور شهردار و مدیران شهرداری منطقه پنج تهران ، و رئیس و مدیران درمان دانشگاه علوم بهزیستی ، در این مرکز درمانی و توانبخشی فراهم شد.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، پس از این نشست که مسئولان شهرداری منطقه پنج ، با پتانسیل های آموزشی ، پژوهشی و درمانی دانشگاه و همچنین مسئولان دانشگاه ، با امکانات شهری و اجرایی شهرداری منطقه پنج آشنا شدند، مقرر شد تا موارد همکاری بصورت مکتوب ، مشخص شود و در جلسه آتی ، در قالب " تفاهم نامه همکاری " به تائید دو طرف برسد.

در ابتدای این نشست ، " شاپور عربی " مدیر مرکز درمانی - توانبخشی نظام مافی ، کلیاتی را برای معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیان داشت مبنی بر اینکه دانشگاه علوم بهزیستی دارای 22 گروه آموزشی در رشته های مختلف سه حوزه توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی ، و هشت مرکز تحقیقات است که با استفاده از توانایی علمی 149 عضو هیات علمی ، بیش از یک هزار و 800 دانشجو که 67 درصد آنان درمقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول هستند، آموزش و تربیت می کند.

وی افزود، بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) ، بیمارستان توانبخشی رفیده و دو کلینیک و مرکز درمانی - پزشکی اسماء و نظام مافی ، مراکز آموزشی ، درمانی و توانبخشی تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می باشند.

دکتر " خرم خورشید " رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این نشست که درمحل تازه تاسیس مرکز درمانی - توانبخشی نظام مافی برگزار شد، گفت: " توانبخشی " از جمله خدماتی است که در نظام سلامت کشور مورد توجه قرار گرفته است و این بخش از اهداف نظام سلامت ، با همکاری های بین بخشی محقق خواهد شد.

وی افزود: یکی از ارگانها و سازمانهایی که به دانشگاههای علوم پزشکی و علوم بهزیستی کمک می کنند، شهرداری ها هستند که دارای پتانسیل بسیار خوبی ، از جمله در زمینه آموزشی و بهداشتی می باشند.

دکتر خرم خورشید با اشاره به اینکه شهرداری منطقه پنج ، از جمله شهرداری های فعال شهر تهران است ، زمینه همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و مراکز درمانی و توانبخشی آن را با شهرداری ها ، بسیار گسترده دانست.

وی اظهارداشت: بیش از 60 دانشگاه علوم پزشکی در کشور فعالیت می کنند ، اما تنها دانشگاهی که در زمینه توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی فعالیت می کند، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است که بیشترین سرمایه گذاری وزارت بهداشت نیز بر این دانشگاه است همانطور که بیشترین نیروی متخصص نیز در این دانشگاه فعالیت می کنند.

دکتر خرم خورشید ، دانشگاه علوم بهزیستی را قطب توانبخشی ، سلامت اجتماعی و سلامت روان کشور معرفی کرد و افزود: این دانشگاه با توجه به وجود امکانات آموزشی ، پژوهشی و درمانی و همچنین نیروهای متخصص و فوق تخصص ، می تواند نیازهای آموزشی و پژوهشی شهرداری را به صورت آموزش های مداوم و یا سفارش تحقیقات کاربردی ، مرتفع کند.

وی ادامه داد: ضمن آنکه کلیه خدمات بهزیستی و توانبخشی از قبیل کاردرمانی ، فیزیوتراپی ، روانشناسی بالینی ، گفتاردرمانی و ... زیر نظر افراد متخصص و بصورت آکادمیک در مراکز درمانی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، به نیازمندان ارائه می شود.

رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در پایان سخنانش ، از شهردار منطقه پنج تهران و مدیران وی دعوت کرد تا از بیمارستانهای روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده دیدن کنند و با فعالیت های دانشگاه در این مراکز درمانی آشنا شوند.

دکتر" احمدعلی کامرانی " معاون درمان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این نشست ، از سابقه همکاری شهرداری ری با مرکز آموزشی - درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) گفت و ارائه کلیه خدمات در سه حوزه توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی را از جمله وظایف دانشگاه علوم بهزیستی برشمرد.

وی تاکید کرد که همکاری دانشگاه و شهرداری منطقه 5 در قالب فعالیت های مرکز درمانی - توانبخشی نظام مافی ، پنجره ای است برای دیگر همکاری های دو طرف که نتایج آن فقط به نفع مردم و اجتماع خواهد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درمورد امکانات درمانی ، پزشکی و توانبخشی تحت پوشش این دانشگاه ، گفت: هم اکنون ، بزرگترین مرکز روانپزشکی خاورمیانه ( رازی - امین آباد) و تنها بیمارستان دولتی توانبخشی کشور که جراحی های تخصصی توانبخشی انجام می دهد (بیمارستان توانبخشی رفیده) ، زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کنند.

دکتر کامرانی افزود: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با وجود نیروهای متخصص و فوق تخصص رشته هایی مانند " اعصاب اطفال" و "سالمندی " و همچنین متخصصان رشته های توانبخشی به عنوان اعضای هیات علمی و شاغلان در مراکز درمانی و توانبخشی وابسته ، می تواند تمامی نیازهای پزشکی و توانبخشی کودکان معلول و سالمندان تحت پوشش شهرداری منطقه پنج را مرتفع کند.

وی اظهارداشت: خدمات سرپایی نیازمندان و بیماران ، از طریق کلینیک درمانی و توانبخشی نظام مافی ارائه می شود و درصورت نیاز به خدمات توانبخشی بصورت بستری ، این خدمات در بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و بیمارستان روانپزشکی رازی ، ارائه خواهد شد.

وی همچنین افزود: شهرداری منطقه 5 علاوه بر خدمات درمانی ، در زمینه خدمات آموزشی و پژوهشی نیز می تواند از کل ظرفیت دانشگاه استفاده کند و با معرفی و سفارش پروژه های تحقیقاتی مورد نیاز به دانشگاه ، از نتایج علمی و مقاله های کاربردی در جهت اهداف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بهداشت روان شهروندان ، بهره بگیرد.

کلینیک ویژه و مرکز درمانی - توانبخشی نظام مافی از دهه فجر سال گذشته (94) تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، در موقوفه شادروان دکتر رضاقلی نظام مافی واقع در خیابان آیت الله کاشانی ، بعد از سه راه جنت آباد ، جنب مسجد نظام مافی ، فعالیت خود را آغاز کرد.

این مرکز درمانی و توانبخشی در سه طبقه با یک هزار و 800 متر زیربنا ، خدمات توانبخشی شامل کاردرمانی ، گفتاردرمانی ، فیزیوتراپی ، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، پرستاری توانبخشی ، مددکاری ، مشاوره ، روانشناسی و روانشناسی بالینی ، و همچنین خدمات پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، اعصاب و روان ، قلب و عروق ، و ارتوپدی را با تعرفه های دولتی ارائه می دهد.

 


١٤:٠٠ - 1395/04/23    /    شماره : ٨٨١٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences